Sportovně turistický kurz Biograd na Moru

Zábava, moře, sport… a taky pár nosů spálených od sluníčka (že jo, Evžo). Takový byl náš sportovní kurz v Chorvatsku. Sbalili jsme kufry, naložili koloběžky, zapnuli reproduktor s písničkami a jelo se – cíl Biograd na Moru. Že to bude nezapomenutelný zážitek, sliboval už datum odjezdu, pátek třináctého.

Po příjezdu do destinace nás přivítal prostorný areál s o poznání méně prostornými chatkami. Kufry v pořádku, spolužáci zatím také. Sluníčko nesvítilo, ale přímo grilovalo, proto jsme s nadšením ocenili klimatizace na chatkách.

Než jsme si stihli vše vybalit, už nás čekal první úkol – vymyslet název týmu a kreativně jej představit ostatním. Jakožto Hladoví psi jsme vyštěkali písničku Skákal pes, načež jsme navázali tanečním vystoupením. Tým soupeře, Aquavapes, měl připravenou taneční choreografii doprovázenou zvukem kytar.

Týmy soutěžily v různých disciplínách. Hladoví psi vedli v plavání, volejbale a vikingských šachách, kdežto Aquavapes nás nelítostně převálcovali v ringu nebo ve vodním polu (je vidět, že „aqua“ v názvu týmu neměli jen tak). Jednoznačný navrch taktéž měli v logických úlohách, ve kterých jsme logiku hledali asi s takovou úspěšností jako rovnováhu na paddleboardech. Zato při úkolu na paměť jsme si opět dokázali zlepšit skóre, a nakonec s převahou osmi bodů zvítězit.

Nemuseli jsme ale ani soutěžit, abychom stáli čelem nějaké výzvě. Oblíbili jsme si koloběžky – alespoň do chvíle, než přišel první kopec, který z výletu udělal tvrdý oříšek. Naštěstí jsme měli motivaci ve formě zmrzliny na konci vyjížďky. Ti nejstatečnější se na koloběžkách vypravili pozorovat západ slunce. Jejich námaha při výšlapu na nejvyšší bod v okolí jednoznačně stála za to. Srovnatelně jedinečným zážitkem byl výlet na lodi, při němž jsme viděli delfíny vyskakující z hlubin moře jen pár metrů od nás.

Celý pobyt byl pryč rychleji než zmrzlina v rukou unaveného koloběžkáře (třeba z týmu Hladových psů). Rád bych za celou třídu poděkoval paní učitelce Vandasové, Wiesnerové, Pekové, Sukové a panu učiteli Sukovi, kteří pro nás kurz zařídili a dokázali ukočírovat i smečku Hladových psů 🙂

David Mudruňka C3A

Publikováno v kategorii Různé.