1. místo v projektu Lepší místo ve škole

V pondělí 25. 6. 2018 se 3 týmy studentů GJO  zúčastnily 3. ročníku soutěže Lepší místo ve škole. Finále se uskutečnilo za podpory sponzorů, poroty, organizátorů a studentů SOŠ A SOU ŘEMESEL KH a VOŠ A SPŠ KH ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře.

Jedná se o projekt, ve kterém žáci středních a základních škol touží změnit učebnu, laboratoř, zahradu a další místa a zpříjemnit si tak nejen studium, ale i volný čas strávený ve škole. Gymnázium Jiřího Ortena mělo letos v soutěži tyto projekty – Workoutové hřiště, Lepší místo ve studovně a Fyzikální laboratoř.

Projekt workoutového hřiště připravený studenty C2A Danielem Krátkým, Janem Dáňou a Dominikem Bachtíkem zvítězil mezi celkem devíti přihlášenými a získal tak na svou realizaci částku 50 000 Kč. Stejnou částkou přispěje i Nadační fond gymnázia Kutná Hora. Konkurence byla silná, za účast děkujeme i Kristýně Adamové a Anně Karešové (C2A) a Oliveru Královi s Tomášem Flachsem (C1B), kteří rovněž prezentovali zajímavé projekty.

Na závěr mi dovolte poděkovat týmu organizátorů tohoto projektu za příležitost, při které studenti pracují na konkrétním zadání, učí se samostatně obhajovat své dílo, vystupovat na veřejnosti a obstát v silné konkurenci.

 

Roman Bartoníček

Publikováno v kategorii Různé.