Bonifanti na GJO

Ve středu 7. června 2023 v odpoledních hodinách zavítal na naši školu chlapecký pěvecký sbor Bonifantes z Pardubic. Zazpíval nám v padesátiminutovém programu cca třicetičlenný výběr jednak malých chlapců v sopránu a altu a potom starších chlapců v tenoru a basu.

Kluci profesionálním způsobem nacvičují a interpretují velmi náročný sborový repertoár, postihující  klasické skladby různých slohových období, ale i náročnější úpravy lidových písní a spirituálů. Kromě vlastní sborové činnosti navštěvují všichni hru na hudební nástroj (klavír, housle, kytara), hudební nauku i dějiny hudby. Získávají tak komplexní základní hudební vzdělání, které umožňuje pozdější studium hudby na středních či vysokých uměleckých školách. Odměnou za vynaloženou energii jsou pak hlavně zahraniční koncertní turné např. po USA či Japonsku nebo účinkování ve známé opeře J. Pucciniho Tosca po boku slavného španělského tenoristy José Carerase. Uměleckým vedoucím, sbormistrem a zároveň ředitelem soukromé ZUŠ při Bonifantes je Jan Míšek.

Kluci v průběhu koncertu doslova připoutali pozornost všech i ve velmi posluchačsky náročných skladbách, naplnili prostor naší auly krásným „sytým“ zvukem a zpříjemnili nám parné odpoledne. Celý koncert byl korunován energickou dirigentskou rukou a svěžím průvodním slovem Jana Míška. Není divu, že celá naše aula se v samém závěru rozezněla dlouhotrvajím potleskem.

Fotogalerie z představení

Publikováno v kategorii Různé.