Dialogy karmelitek – z natáčení

Dramaťák se na začátku roku rozmýšlel, jakou novou hru bude zkoušet. Paní učitelka Králová přišla se zajímavým tipem na inscenaci hry George Bernanose Dialogy Karmelitek.

Poté, co se jí podařilo sehnat scénář upravený režisérkou Helenou Glancovou z Divadla za branou, chyběl jen krůček k tomu, abychom tuto vážnou hru začali zkoušet, a zároveň tak pronikli do fascinujícího života karmelitského řádu. Ačkoliv covidová situace celé zkoušení zkomplikovala, pod vedením paní učitelky Pekové a Králové se nám nakonec podařilo toto dílo nazkoušet do podoby rozhlasové hry.

S laskavou pomocí pana Coufala jsme byli schopni hru nahrát a upravit do podoby, kterou jistě již brzy uslyšíte. A na co že se můžete těšit? – Tato hra se odehrává v karmelitském klášteře za doby francouzské revoluce a sleduje osud mladé a nejisté dívky Blanky de la Force, jakož i dalších karmelitských sester. Zároveň se věnuje nesnadným otázkám víry, oddanosti a statečnosti, které měly právě v této době pro karmelitský řád největší váhu.

Ve hře rovněž uslyšíte písně, které pod vedením Aničky Coufalové nazpívaly členky dramatického spolku. Do konce tohoto kalendářního roku zpřístupníme výsledek naší mnohaměsíční práce Vám všem. Všichni doufáme a těšíme se, že si rozhlasovou hru pustíte a užijete si její duchovní atmosféru.

Za Dramaťák Alenka Votavová

rpt
rpt
Publikováno v kategorii Různé.