Exkurze do Seznamu

Dne 4. 6. 2019 se zájemci z řad studentů Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře vydali na návštěvu budovy Seznam.cz v Praze.

Studenti byli seznámeni s redakcí, provedeni televizním studiem, navštívili novinářskou směnu a zjistili, co taková práce obnáší. Speciální tým Sherlock, který se skládal také z bývalých studentů gymnázia, si pro studenty připravil zajímavou a poučnou prohlídku všech koutů budovy a na závěr i poučnou prezentaci o dezinformacích a hoaxech. Do týmu Sherlock se může přihlásit téměř každý vysokoškolák a zkusit si tak každodenní adrenalin v Seznamu.

Nahlédnout jsme mohli do míst, kde probíhá nejen obsahové zpracování zpráv, ale i jejich grafické zpracování. Zajímavé je, že než vyjde kterýkoliv článek, musí projít kontrolou alespoň dvou lidí. Seznam se snaží vždy o ty nejaktuálnější zprávy, proto je zde speciální skupina lidí, která sleduje zprávy ze zahraničí. Jiní často vyjíždí do terénu a pořizují zajímavé informace tam či natáčí videa, která poté umožňují danou zprávu dokumentovat.

Budova byla velmi moderně vybavena, působila na nás příjemným dojmem. Měli jsme možnost nahlédnout i do zákulisí z natáčení různých pořadů seznamu (např. rodinka). Seznam nám totiž nově nabízí i sledování Seznam televize. Nejen prostředí, ale i příjemní zaměstnanci a pracovní morálka na nás velmi zapůsobila.

Marie Karbanová a Denisa Chlupáčková (C2B)

Publikováno v kategorii Informatika.