Férová snídaně

Milí přátelé Gymnázia Jiřího Ortena.
Je mou milou povinností poděkovat vám za krásné sobotní dopoledne, které jsme mohli spolu strávit na školní zahradě v rámci již tradiční férové snídaně. Počasí nám přálo. Objednali jsme si odložení deště až po skončení školního pikniku a pršet začalo opravdu až se snědení poslední výborné klobásky od pana řezníka z Nových Dvorů! Ten nám se slovy: „Dej a bude Ti dáno“, věnoval něco ze svých pochoutek. 

Mimo jiné i proto, abychom vyzkoušeli kvalitu nového grilu pořízeného z prostředků školního nadačního fondu. Tímto děkujeme všem laskavým donátorům a doufáme i nadále v jejich přízeň. Gril se  bude využívat i pro zajištění příjemné atmosféry výměnných programů studentů, které jsme na jaře letošního roku po koronavirové patálii obnovili a doufáme, že na podzim v nich budeme pokračovat. Ochutnat regionální potraviny, upozornit na plýtvání potravinami, ale také si uvědomit,  jak dobře je, že můžou naše děti chodit do školy a nemusí pracovat, aby pomáhali živit rodinu, jako tomu je v zemích třetího světa.
V rámci pikniku jsme také pokřtili koš na hliníkové nápojové obaly a alobal. A to zásobou lahví z učebny 117, kde jsme v tomto školním roce zkoušeli, jak se bude množství hliníkového odpadu vršit. Od pondělí mohou všichni v prostorách gymnázia vyhlazovat zmíněné obaly do nádoby v přízemí (hned vedle plastů, papíru a baterií). I další pohoštění bylo jako z nebe (chleby doslova😉). Domácí gorbáčiky mizely nevídanou rychlostí a kdo zaváhal… Koláčky, šneci, buchta s citrónovou polevou (do které se Honzík pustil už během zahájení, věděl totiž, že mámina buchtička bude pryč okamžitě 😁, nemýlil se), čokoládové muffiny a samozřejmě káva a čaj z fair trade produkce. I vajíčka na smažení byla z domácího chovu, a to od paní Komárkové. Její dcera nám je připravila vskutku výborně. Zdaleka jsem nezmínila všechny regionální dobroty z pikniku. Přijďte příští rok ochutnat! Všichni měli dobrou náladu, užívali společnosti, dobré krmě a měli se fajn. K báječné náladě nemalou měrou přispěla nová školní zahrada, která je právě v květu…

Za rok na viděnou! Jana Štrůblová a Gymnázium Jiřího Ortena 

Fotogalerie

Publikováno v kategorii Různé.