GJO zakládá Klub osobností

Současný starosta a poslanec, bývalý ministr, herec Divadla na Vinohradech, místopředseda představenstva fotbalové Slavie Praha, byznysmen, který založil a řídí český pivovar v dalekém Ekvádoru, bubeník skupiny Olympic, elitní výsadkář, extraligový hokejista…

Co spojuje všechny tyto osobnosti? Jde o absolventy Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře.
A protože naše škola si uvědomuje, že právě tito lidé mohou být skvělou inspirací pro současné a příští generace studentů, je hrdá na to, že vychovala úspěšné lidi a chce s nimi udržovat kontakt, rozhodla se založit Klub absolventů GJO.
Klub osobností GJO není spolkem ve smyslu občanského zákoníku, Jde o volné sdružení osob, které jsou absolventy GJO a dosáhly vynikajících výsledků ve svých oborech, přičemž členství je možné pouze na základě pozvání. Každý člen obdrží unikátní certifikát o členství. Jména a fotografie členů Klubu osobností GJO budou vystavena ve vestibulu školy.
Certifikát s číslem 1 bude slavnostně předán ve čtvrtek 14. března 2019, kdy na besedu se studenty třetích ročníků, která začíná v 10 hodin, přijede Ing. Martin Záklasník, PhD. (1976), generální ředitel skupiny E.ON Czech a předseda představenstva E.ON Energie, a.s., společnost obchodující elektrickou energií, plynem a obnovitelnými zdroji energie a aktuální dvojkou na českém trhu.
V blízké budoucnosti se Klub absolventů GJO rozšíří o další členy a v té trochu vzdálenější budoucnosti jistě i o některé z těch, kteří na kutnohorském gymnáziu studují právě teď.

Jindřich Bartoň

Publikováno v kategorii Různé.