Kin-ball

Ve čtvrtek 6. 2. 2020 se na Sunny Canadian International School konal Oblastní pohár základních a středních škol v Kin-ballu.

Zúčastnili jsme se ho i my, ačkoli jsme museli na cestu vyrazit již brzy ráno. Sešlo se zde celkem 14 týmů – z Prahy, Libereckého a Středočeského kraje. V tomto sportu je naše škola stále nováčkem, proto jsme přesně nevěděli, co od takového turnaje očekávat, zato naši soupeři byli očividně mnohem zkušenější. I tak jsme se ale nenechali odradit a to ani hláškami barev ve francouzštině. Jedním z rozhodčích byl i P. J. Hammel, předseda Světové federace kin-ballu, který byl velice milý. Ochotně anglicky vysvětloval jaké děláme při hře chyby. Zároveň nás však nikdy nezapomněl povzbudit slovy: „Nothing happened, just smile. Are you smiling? If you are smiling, everything is ok!“ Všichni ze školy Sunny Canadian se nám snažili zajistit příjemné prostředí, což se jim rozhodně povedlo.

A ačkoli jsme nebyli tak sehraní jako naši soupeři, dovolím si říct, že náš výkon nebyl vůbec špatný. V kategorii ZŠ se tým naší školy dostal na páté místo a v kategorii SŠ jsme se umístili třetí. A to znamená postup na Mistrovství republiky! Rozhodně máme ještě na čem pracovat, ale jsme na dobré cestě. Nyní víme v čem se zlepšit a také známe nové taktiky a triky. Čekají nás náročné přípravy, ale uděláme co bude v našich silách, abychom v březnu naši školu ukázali v co nejlepším světle!

 Alice Havelková (C2A), Ondřej Machytka (C3B) a Kateřina Hrůzová (V7A)

Publikováno v kategorii Tělesná výchova.