Mladý Démosthenes

Rozcvička. Asi se to zdá zvláštní, ale právě tou letos začalo školní kolo Mladého Démosthena. A nebyla to ledajaká rozcvička, ale rozcvička za cílem se uvolnit, rozmluvit a zbavit se stresu.

Nejprve jsme se ostýchali a cítili se nesví, ale nakonec jsme si to přece jenom užili.

Vyjma cílů soutěže samotné, jako získání nové řečnické zkušenosti a tréninku stresu i hlasivek, jsme se dozvěděli mnohé zajímavé informace. Třeba to, jak by vypadalo, kdyby za dob slavného Otce Vlasti existoval internet, jaká jsou základní pravidla a principy skautingu nebo možnosti komunikace v rámci (domnělého) třídního konfliktu. Z řad tercie nastoupily řečnice zkušenější, a to bylo poznat i z jejich textů. Dozvěděli jsme se například, že všude kolem nás se vyskytují chyby, jak moc je to náročné, když někdo z vašeho okolí je v pubertě, nebo jak by vypadalo vysněné rande jedné z našich studentek.

Nakonec se na prvních třech příčkách umístily za primu a sekundu postupně Anna Pajerová, Dora Titěrová a Eliška Votavová.

A jelikož z tercie byly pouze tři účastnice, umístily se všechny. Zvítězila Hana Votavová, druhá byla Monika Pavlasová a třetí Tereza Kremlová.

Celé školní kolo řečnické soutěže nám mnoho dalo a těšíme se na další ročníky!

Dora Titěrová, Anna Pajerová V2A

Publikováno v kategorii Různé.