Ohlédnutí za Klubem mladých diváků

V březnu se pro tento školní rok uzavřely naše cesty do pražských divadel, a tak je čas ohlédnout se za Klubem mladých diváků.

Po odeznění pandemie covidu jsme letos na GJO konečně mohli obnovit činnost KMD. Pořádá ho pražské Divadlo v Dlouhé, a protože zájem o členství na naší škole tradičně převyšuje nabídku, bylo všech 49 míst v září rychle rozebráno. Postupně jsme navštívili čtyři večerní představení v různých pražských divadlech, a protože se každému líbí jiný žánr a jiné prostředí, snaží se být i výběr her a scén co nejpestřejší.

Sezónu jsme zahájili v listopadu v divadle Rokoko komedií E. Kishona Oddací list. V hlavních rolích se představili J. Vlasák a T. Medvecká. V prosinci nás v divadle ABC svým avantgardním pojetím trochu zaskočil Pupek Paříže, a tak na obří makronku na hlavě E. Leinweberové jistě dlouho nezapomeneme. V lednu následovala na Vinohradech Nestroyova hudební fraška Provaz o jednom konci s M. Adamczykem a D. Prachařem. Své cesty do Prahy jsme završili v březnu, kdy na nás ve Studiu DVA čekala Zelenkova tragikomedie Věra. V hlavních rolích jsme mohli obdivovat I. Chýlkovou, B. Polívku a K. Hádka.

Už teď se těšíme na další školní rok a novou divadelní sezónu!

Publikováno v kategorii Různé.