Pišqworky 2023

Na konci října se nejlepší piškworkové týmy našeho gymnázia utkaly o prvenství na oblastním kole na Střední průmyslové škole v Kutné Hoře. Všichni hráči do toho dali vše, co mohli.

Tým Dostalos Popapulis, skládající se z Petry Kadlecové (C4A), Svatopluka Bočka (V8A), Tomáše Kratochvíla (C4A), Markéty Jiroudkové (C4A) a novopečené členky Terezy Kadlecové (C2A), vybojoval 2. místo, které mu zajistilo postup do krajského kola. To se konalo 20. listopadu v Praze. Konkurence zde byla opravdu masivní a soupeři disponovali propracovanějšími taktikami než my. Dostalos Popapulis si se ctí vykuchtil krásné 4. místo ve skupině. Historicky první postup do celostátního kola jsme tedy přenechali mladším ročníkům na příští rok.
Petra Kadlecová (C4A)

Poprvé to začalo, když se odehrávalo školské kolo v pišqworkách. Nikdo z nás ale nečekal, že postoupíme z 3. místa rovnou do okresního kola. Byli jsme nadšení a trénovali.
Na okresním turnaji jsme také vyhráli, což pro nás bylo skvělé. Začali jsme se skoro každý den hrát pišqworky a trénovali. Těšili jsme se a přišli na vlakové nádraží v Kutné Hoře, kde jsme se všichni sešli. Bylo nás 6 a paní učitelka Čepková. Jeli jsme vlakem do Prahy.
Když to začalo, vysvětlili nám znovu pravidla a nějaké další informace, jako například výhry. Prvních pár her se nám docela dařilo a byli jsme docela v klidu, ale soustředili jsme se. Když byla pauza, šli jsme dále trénovat a něco si koupit. Dostali jsme se do playoffu.
Byli jsme nadšení. Bylo to těsně a už docela blízko k postupu. Dále se nám moc nedařilo a začali jsme se obávat a stresovat. Nakonec jsme skončili na 7. místě, ale nebyli jsme zklamaní. Už tak jsme se dostali hodně daleko, dál než ostatní starší soutěžící. Poté jsme to šli oslavit. Bylo to super.

Max Žert, Marek Portl a Mikuláš Dvořák (V2A)

Publikováno v kategorii Různé.