Pozvání mezi fotografy

S tím, jak se chaos počátku nového školního roku mění v pravidelnou výuku, přichází i tento rok čas ke svolání fotografického kroužku a Klubu 18:45.

Fotografický kroužek, jednu sezónu i v podobě nepovinného předmětu, bude probíhat již čtvrtý školní rok. Kroužkem prošla řada studentů, a někteří jsou s námi celou dobu. Připomenu jen počátky, kdy se o vybavení zasloužil Zdeněk Oliva spolu s panem Richardem Benešem, který nám byl často i rádcem a lektorem, první výpravy na nádraží, na Královskou nebo plenér na polském pobřeží, kde byl ustanoven Klub 18:45.

Dále je nutno vzpomenout oblíbených workshopů a výprav s členy Pentax klubu, ostatně naposled jsme se setkali letos na jaře na plenéru módní fotografie s Jirkou Šimánkem, který modelky i nás protáhl zákoutími Kutné Hory. Tedy modelky, nás a kupu materiálu, včetně zábleskového generátoru. Stihli jsme i jiné plenéry, publikování fotografií v novinách a časopise Krásné město a dvě velké výstavy, z toho jednu v polském Krakově.

To nejlepší nakonec. Nic by nefungovalo bez ochranných křídel pana ředitele Slavíčka, který je nám celou dobu velmi nakloněn. Rovněž financí je vždy potřeba, a velmi slušný sponzorský dar získáváme každoročně od firmy ICZ a.s., které tímto znovu děkuji.

Úplný závěr je trochu sentimentální, školu, a tedy i každotýdenní účast na našich akcích, včetně vedení výuky velkou část roku, opouští Martina Veberová. Loučila se uplynulou sobotu a to stylově, otevřením první samostatné výstavy.

Děkuji všem za spolupráci, těším se na další, a zvu všechny zájemce o fotografování na setkání v ateliéru, které začíná v 16,00 hodin v úterý 18. 9. 2018.

Keywords: Normandie

 

Jiří Černohorský

Publikováno v kategorii Různé.