Prezentiáda

Je to 6 let, co jsme naskočili do rozjetého vlaku soutěže v umění prezentace.

Prezentiáda – školní kolo

Od té chvíle jsme se zlepšovali a zlepšovali, až jsme se stali nejlepšími v kategorii základních škol, a ve středních školách jsme byli na 5. místě z celé ČR a Slovenska.  To byla výzva i pro letošní ročník.

Školního kola se zúčastnilo 10 týmů – 7 v kategorii základních škol a 3 týmy středoškoláků. Úroveň byla vysoká. Ti, kteří postoupili do nominačního kola, přesvědčili o svých kvalitách a nastavenou laťku kvality udrželi.

Výsledky:

Kategorie základních škol:

  1. Athenis (E. Bulandrová, J. Hromčíková a M. Vargová)
  2. Srdcová trojka (N. Kouřilová, S. Šnajdrová, A. Votavová)
  3. Prima Kobra (K. Bednář, E. Pajerová)
  4. Goudíci (M. Koten, T. Petrů, A. Procházka)

Kategorie středních škol:

  1. Mňamózníci (I. Coufalová, A. Špátová, V. Choholová)
  2. Kočičky (D. Vosecká, A. Doležalová, V. Judytková)
  3. Měsíčky (V. Hlaváč, V. Pospíšil, J. S. Treml)

Do nominačního kola se dostalo 7 týmů v obou kategoriích a všechna družstva přesvědčila porotu natolik, že je pustila do krajského kola.

Zdeněk Maňák

Prezentiada – krajské kolo

Ve středu 4. dubna se tři týmy v kategorii středních škol pod vedením pana učitele Maňáka vydaly ohromit porotu Prezentiády. Jednalo se o dva týmy dívek z V5A a jednoho chlapeckého týmu z C2B.  Úkolem studentů bylo vytvořit, nacvičit a zpracovat prezentaci na požadované téma.  V letošním ročníku měli na výběr ze dvou témat a to: „Co nám doma neřekli…“ a „ Droga dnešní doby.“  Každý náš tým, ať už si vybral jakékoliv z těchto témat, zpracoval myšlenku jinak než ostatní, originálně, což porotci náležitě ocenili.  Kromě originality a prezentace hodnotila porota také plynulost slovního projevu, neverbální vystupování a schopnost improvizace.  I přes prvotní nervozitu se všem našim týmům podařilo perfektně zaujmout porotu. Ta u všech třech našich týmů oceňovala nápaditost a originalitu. I přes nějaké výtky zhodnotila, že si naše prezentace užila a že to bylo jednoduše jiné než prezentace ostatních.

A jak konstatoval pan učitel: „Děláme to dobře,“ neboť ze 13 zúčastněných týmů jsme obsadili všechna tři první místa.  Na prvním místě se umístily Měsíčky (C2B), na druhém místě Mňamózníci (V5A) a na třetím Kočičky (V5A). Měsíčky postoupily do Grand finále, které se bude konat v Brně. Přejeme jim hodně štěstí a doufáme, že naše úspěchy budou pokračovat.

Adéla Zajíčková – V5A

Krajské kolo v kategorii základních škol se uskutečnilo 11. dubna a naši školu reprezentovaly 4 týmy. Týmy si mohly připravit prezentaci na témata – „Práce snů“, nebo „Technologie nás sbližují.“ Opět jsme dosáhli skvělých výsledků. Nejmladší tým Prima Kobra z naší školy předvedl nejlepší výkon a jeho dva členové – Ema Pajerová a Kryštof Bednář – si šli převzít první místo a postup do Grandfinále.

Na druhém místě, ale stále ještě s nadějí na postup, se umístil tým Srdcová trojka ve složení – Nikola Kouřilová, Sára Šnajdrová a Alena Votavová. Na čtvrtém místě se umísti tým Athenis – Ema Bulandrová, Jolana Hromčíková, Monika Vargová a Magdaléna Hiršová. I tým Goudící, ve kterém došlo na náhradnici Kláru Šťastnou, která nahradila velmi kvalitně Alberta Procházku, nezklamal a obsadil 5. místo.

Alena Votavová –  V3A

Publikováno v kategorii Základy spol. věd.