Sbírka pro Cherson

Ve dnech 2. až 7. 3. 2023 proběhla na naší škole charitativní sbírka pro válkou zkoušenou Ukrajinu. Žáci, učitelé, ale i lidé z veřejnosti měli možnost přinést a darovat staré oblečení, přikrývky nebo domácí spotřebiče, které už u nich doma nemají užitek, ale které by lidem zasaženým ruskou válečnou mašinérií mohly ještě sloužit.

Kromě slov lítosti mohl teď každý smysluplně pomoci. Bohužel bylo ze strany studentů znát, že zájem o neprávem napadenou zemi upadá. Když už ale někdo něco přinesl, jednalo se často o poměrně velké dary. V celkovém součtu tak gymnázium poslalo na Ukrajinu asi 4 velké krabice oblečení, 1 sporák, 1 ledničku, 1 mikrovlnku, 1 pračku a 3 rychlovarné konvice a to za velkého přispění učitelů. Všechen charitativní materiál byl po skončení sbírky naložen do dodávky našeho bývalého studenta Karla Kopečka, který se následující den vydal na dlouhou a odvážnou cestu do Chersonské oblasti.

Děkuji všem, kteří přinesli malé i velké dary, kteří svým činem alespoň trošku pomohli Ukrajincům bránit jejich svobodu a naši bezpečnost a kteří ukázali nesouhlas s imperiálními ambicemi zločince a ruského diktátora Vladimíra Putina.

Tomáš Karásek, V8A

Publikováno v kategorii Různé.