Světový den svobody tisku

Dne 3.5.2023 proběhl na naší škole první ročník soutěže pořádané časopisem OrTo. Soutěž byla uspořádána k oslavě Světového dne svobody tisku. A jak jsme slavili?

Během celého dne měli studenti možnost napsat text nebo namalovat obrázek na témata, která jsme určili. Soutěžící mohli vybírat z následujících témat: „Existuje absolutní svoboda?“; „Co bych napsal, kdybych se nebál?“; „Svazující svoboda. Oxymoron nebo můj stav?“; „Svoboda přece neznamená…“

Po skončení soutěže redakce časopisu OrTu pročetla všechny texty a zhodnotila všechny obrázky a následně nadělila každému dílu bodové ohodnocení. Celkem jsme ocenili čtyři umělce v různých kategoriích.

Za nejoriginálnější text v kategorii „Vyšší gympl“ si odnesly ceny hned dvě studentky: Ema Polnická (C2B) a Eva Kůsová (C2B). V kategorii „Nižší gympl“ se se svým textem umístila Sára Melenová (V2A) a cenu za nejoriginálnější obrázek získal Felix Didunyk (C1A), který zvítězil napříč kategoriemi.

Za předání svých myšlenek a názorů, a hlavně za oslavu Světového dne svobody tisku děkujeme všem, kteří sebrali odvahu a svá díla odevzdali. Za nás to byl úžasný a stmelující den plný setkání s kreativními a nadanými lidmi. Děkujeme!

Za redakci časopisu OrTo Aneta Neprašová

Fotogalerie

Publikováno v kategorii Různé.