Talnet pořádá T-Expedici

T-Expedice je jedinečná šance pro středoškoláky vyzkoušet si vědeckou práci ve výzkumném týmu, který si sami vyberou. Letos jsou k dispozici týmy zabývající se architekturou, botanikou, etnografií, fyzikou, chemií, historií, technikou a žurnalistikou.

Vedoucími týmů jsou také středoškoláci, kteří se na tuto pozici celý rok pilně připravovali pod vedením tzv. expertů – tedy odborníků z daného vědeckého odvětví, kteří zaručují kvalitu výzkumu.

Během jednoho prázdninového týdne si tak středoškoláci mohou vyzkoušet bádání v archivech, sestrojování robotického vozítka, určování vzácných druhů květeny nebo navrhování veřejných prostranství. Bližší informace a přihláška pro zájemce jsou k dispozici na následujícím odkazu: http://www.talnet.cz/t-expedice-2020.

V září 2020 se bude otevírat přípravný kurz  pro vedoucí výzkumných záměrů pro T-Expedici 2021. Máte-li zájem se kurzu zúčastnit a vyzkoušet si tak práci vedoucího výzkumného týmu, odkaz pro předběžné nezávazné přihlášení je https://forms.gle/F8yzrfmJTk8zQvfY6. Anotace kurzu je k dispozici na http://www.talnet.cz/priprava-na-t-expedici.

Více o programu Talnet se můžete dozvědět na http://www.talnet.cz/

Jakub Sochor a Anna Korytářová

instruktoři přípravného kurzu

Publikováno v kategorii Různé.