Ve Středočeském kraji nejlépe prezentují studenti GJO

Během prvního dubnového úterý se na VOŠ a Střední průmyslové škole dopravní v Praze uskutečnilo krajské kolo základních škol Prezentiády.

Z naší školy se zúčastnily 3 týmy a musím říci, že nás reprezentovaly velice úspěšně. Tým Sluníčka v podání Kláry Šťastné a Jolany Hromčíkové, který nám předal spoustu pozitivní energie svými zářivými kostýmy, si vybojoval čtvrté místo.

Tým Srdcová trojka v podání Alenky Votavové, Sáry Šnajdrové a Nikči Kouřilové si připravil originální příběh, který zaujal porotu, a je jen škoda, že někteří porotci upřednostnili tým z Mladé Boleslavi a dali naši Srdcovou trojku na třetí místo.

Tím ji připravili o možnost bojovat o divokou kartu, která by zabezpečila postup do Grand finále. Loňský vítěz tohoto finále Ema Pajerová a Kryštof Bednář si i letos svým nápadem darovat kousek štěstí všem zúčastněným a rovněž svou úžasnou prezentací (na téma Kolik stojí štěstí) vybojovali postup do Grand finále v Brně. Doufáme, že tým Holky? nás bude reprezentovat stejně dobře jako v minulém roce.

 

Druhé dubnové úterý se čtyři nejúspěšnější týmy ze školního kola prezentiády vydaly na kolo krajské, které se konalo v Praze. Všechny naše týmy si zvolily téma Život není fér. Toto téma převládalo i u prezentací ostatních týmu z kraje a musím říct, že si všechny týmy se zpracováním tohoto tématu (popřípadě i druhého tématu Ach ta dnešní mládež) daly opravdu práci. Díky tomu jsme na zadaná témata mohli vidět různé interpretace a pohledy. Naše týmy si v nelehké konkurenci vedly opravdu dobře a obsadily stejně jako loni kompletní stupně vítězů. Na výborném sedmém místě se umístil ostřílený tým ze sexty Annuncizione ve složení Aďa Doležalová, Verča Judytková a Didi Vosecká.

Třetí místo obsadili nováčci krajského kola v podobě týmu Motýlci (Vojtěch Höfner a Ivana Čuchalová taktéž ze sexty), na druhé místo se vyšvihli též nováčci, tentokrát z kvinty Vojta Zvolský a Šárka Juklová, reprezentující tým Sinistrální stopa.

Loňské vítězství obhájil tým z C3B Militärwissenschaftliger Sachverständiger (Vilda Pospíšil, Vašek Hlaváč a Josef Treml), který si tak zopakuje svou účast na Grandfinále v Brně. Zda se k němu na divokou kartu připojí i Sinistrální stopa, zatím není jisté. Ať už tak, nebo tak nezbývá než popřát mnoho štěstí všem našim týmům, které do Brna vyrazí a budou hájit barvy GJO v té nejtěžší možné konkurenci mezi ostatními vítězi krajských kol z Česka i Slovenska.

Zdeněk Maňák

   

Publikováno v kategorii Základy spol. věd.