Výstava v Krakově

V pátek 26.5. v Krakově proběhla vernisáž k výstavě fotografického kroužku Gymnázia Jiřího Ortena. Nese název Kutná Hora, město UNESCO, a zpracovává kutnohorskou architekturu. Výstava potrvá až do 7. 6. 2019. 

Přípravy vernisáže se účastnili Alžběta Botková, Marek Mann a Jiří Černohorský, kteří zde spolu s Nikolou Kouřilovou, Danielem Novotným, Kateřinou Veverkovou a Martinou Veberovou vystavují své fotografie. Výstava je součástí fotografického festivalu Krakow Photo Fringe 2019, spadajícího pod každoroční festival Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Zpříjemněním víkendu se po zdařilé vernisáži stala prohlídka Královského hradu na Wawelu, židovské čtvrti Kazimierz, a množství kostelů a architektonických počinů nejen nynějšího a minulého století. Zhlédli jsme řadu výstav a uměleckých děl a k našemu štěstí jsme se mohli obdivovat kráse Dámy s hranostajem v Národním muzeu v Krakově.

Realizace výstavy by nebyla možná bez vstřícného postoje vedení školy a sponzorskému daru, který získáváme každoročně od firmy ICZ, za což zmíněným velice děkujeme.

Lucie Abigail (V5A)

Publikováno v kategorii Různé.