Braniboři v Čechách 2018

Jak je tomu každým rokem, tak i letos nás navštívili žáci z gymnázia v německém Rathenow.

Program odstartoval v neděli v odpoledních hodinách, kdy naši Němci dorazili ke škole a následovalo převzetí a odjezd do rodin.

V pondělí začal náš program ve škole, konkrétně prohlídkou školy, kde Němci obdivovali moderní technologie a přátelské prostředí. Následovalo seznámení s Českou republikou ve formě prezentace a přivítání naším panem ředitelem. V hudebně proběhl krátký kurz češtiny a pro nás velmi důležité němčiny, kde jsme německé učitele zcela oslnili naší znalostí jejich rodného jazyka. Němci odpoledne poznali krásy Kutné Hory a poté jsme se společně vydali na večerní program – bowling.

V úterý a ve čtvrtek navštívili Němci pražskou Královskou cestu, Hradčany a Petřín a přivezli si spoustu zážitků, fotek a suvenýrů.

Středa byla pro Němce opět trochu historická, neboť navštívili katedrálu v Sedlci a Kostnici, vydali se na Hrádek a program zakončili na lezecké stěně ve škole.

Ostatně jako každý den, tak i ve čtvrtek jsme strávili s Němci zajímavý večer, byť poslední, protože v pátek ráno následovalo už jen rozloučení a návrat německých žáku zpět domů.

Schluss mit lustig a zpátky do školy!

Iva Marhanová a Tereza Piskačová

 

 

Publikováno v kategorii Německý jazyk, Různé.