Improliga

Dne 5. ledna 2024 se studenti prvních ročníků a kvinty sešli v „hudebně“ a prošli si prvním projektem, který je organizován předmětovou skupinou ZSV s názvem Improliga. V tomto projektu si zábavnou formou zopakuji znalosti z oboru psychologie.

Jeho jedinečnost spočívá v týmové spolupráci a v zapojení opravdu každého soutěžícího. Jedinou roli, kterou nemají na starost žáci, je hlavní rozhodčí. Moderátory, kteří udržovali zábavu a napětí, pomocné rozhodčí, kteří bedlivě sledovali děj na jevišti a pomáhali hlavnímu rozhodčímu spravedlivě rozhodovat, a v neposlední řadě i porotu si zajišťovali sami účinkující.

 „Stresovaný učitel dává příspěvek na webovou stránku“ si jako téma nikdo nevylosoval, ale jiná témata jako například „Neverbální divadlo má premiéru divadelní hry Tygr a Máňa“ nebo „Afektovaný introvert Vláďa nemá náladu a uplatňuje nižší city na prodavačku za pultem v drogerii“ a jiná zajímavá témata již ano. Soutěžící si s těmito tématy poradili velmi dobře. Celým projektem nás prováděli moderátoři z řad studentů. Ti udržovali zábavu a napětí. Nelze opomenout ani práci pomocných rozhodčích.  

Nejlepším týmem se nakonec stali Pinkýs z C1B, na druhém místě byli Oťákovi Pelikáni z V5A a třetí se umístily Berušky z C1A. Matěj Holub (V5A) se stal nejlepším moderátorem a Natálie Veselá (C1A) zase nejlepším pomocným rozhodčím.  

Děkujeme všem studentům za vynaložené úsilí. 

Zdeněk Maňák

Publikováno v kategorii Různé.