Naše týmy patří mezi nejlepší v umění prezentovat nejenom v kraji, ale i v ČR a na Slovensku

Již pátým rokem se pravidelně zúčastňujeme soutěže v umění prezentace.

V loňském roce jsme v kategorii základních škol uspěli i na celostátní úrovni, proto jsme podobný úspěch očekávali i letos. Výsledek překonal naše očekávání. Školního kola se zúčastnilo 10 týmů – 6 v kategorii základních škol a 4 týmy středoškoláků. Do nominačního kola se dostalo 8 týmů v obou kategoriích a z nich postoupilo 7 do krajského kola, které se konalo 18. 4. 2017 v Praze.

Zde jsme v kategorii základních škol obsadili první 4 místa. Týmy si mohly připravit prezentaci na témata – „Jak (ne)učit“, nebo „Nejdůležitější věc na světě“. Vítězem se stalo družstvo TriVia z kvarty (I. Coufalová, D. Vosecká, A. Doležalová a V. Judytková). Jen těsně za nimi byla děvčata z týmu Athenis ze sekundy (E. Bulandrová, J. Hromčíková a M. Vargová). I zbývající dva týmy ze sekundy ukázaly, že prezentovat umí. První 2 týmy pak postoupily do Grand finále v Brně.

U středních škol vavříny vítězství – a tím i postup do finálového klání v Brně – vybojoval tým Triangl ze septimy (V. Vindušková a N. Hartová). Ostatní naše týmy také ukázaly velmi dobrou schopnost prezentovat a umístily se na 4. místě (J. Maňáková, J. Král) a 6. místě (J. Křemenák, V. Kučerová a P. Holinka).

Nastal den „D“ a my jsme vyrazili na Grand finále do Brna, kterého se účastnilo 18 týmů z ČR i Slovenska v každé kategorii. Základní školy měly tři dny na to, aby zpracovaly nové prezentace. Naše týmy si vybraly téma „Poslední stovka v kapse“. Tým TriVia se „probásnil“ na vrchol a zvítězil. Náš druhý tým se nenechal zahanbit a obsadil skvělé třetí místo.

Střední školy to měly trochu složitější, neboť témata se týmy dověděly až na místě. Měly tak jen 10 hodin na zpracování prezentace a noc na to, aby se naučily text k prezentaci. I zde jsme uspěli. Děvčata z Trianglu vymyslela poutavý příběh o Robinsonovi a jeho příteli Pátkovi, a „dovyprávěla“ se na krásné 5. místo.

Všem moc blahopřejeme za příkladnou reprezentaci naší školy i propagaci úrovně GJO.

Zdeněk Maňák

Publikováno v kategorii Základy spol. věd.