Prezentiáda – školní kolo

Dne 15. 2. 2024 se na Gymnáziu Jiřího Ortena uskutečnilo školní kolo Prezentiády v kategorii středních škol. Tento rok se zúčastnilo 7 týmů, které si musely vybrat ze dvou témat (1. „(ne)možné“ a 2. „To je intimní“) a témata originálně zpracovat.

Každý z týmů měl jedinečný přístup k jednotlivým tématům. Do nominačního kola ale mohou postoupit jen první čtyři týmy, které byly po těžkém rozhodování vybrány a budou se snažit dál o postup do kola krajského. Vítězem školního kola se stal OH MEN (Nela Humlíčková, Eva Kůsová a Matěj Louda) z C3B, na druhém místě byly 3Grácie (Veronika Stará, Aneta Kloboučníková a Radka Macháčková) z C2B a třetí byly dívky z týmu LuciAni (Anna Raimundová a Lucie Palošová) z C1A. Do nominačního kola postoupil i Winx Club (Julie Bucifal, Patrik Pěkný a Nela Boudová) z C3A.

O den později proběhlo školní kolo nižšího gymnázia. Soutěžící si mohli vybírat z témat „Třešinka na dortu“ nebo „Bez toho to nepůjde“. Stejně jako u vyšších ročníků i zde mohly do nominačního kola postoupit 4 týmy a stejně jak u středoškoláků i zde byla úroveň prezentací na velmi dobré úrovni. Ti, co nás budou reprezentovat v nominačním kole, mají naději na postup do krajského kola. Vítězem se stal tým Queens (Eliška Votavová a Viktorie Kolmanová), druhé byly Malé Knihomolky (Sára Melenová a Anežka Vančurová) – oba týmy byly z V3A. Na třetím místě byl tým z V4A Ferrum (Vít Šimůnek a Ema Pavelková) a moc pěkné 4. místo, a tím i postup do nominačního kola, obsadila ukrajinská děvčata Kristina Nemitchenko a Veronika Yarosh.

Všem děkujeme za účast ve školním kole a postupujícím přejeme hodně úspěchů v dalších kolech.

Zdeněk Maňák

Publikováno v kategorii Různé.