Úspěchy v soutěži o nejlepší statistický plakát

Druhé místo v národním kole soutěže obsadila práce studentek z C2B.

Že statistika nemusí být nudná a pomáhá odhalovat souvislosti ve světě kolem nás, se mohli přesvědčit studenti druhých ročníků a tercie. Během hodin informatiky statisticky zpracovávali volně dostupná data, ze kterých pak vytvářeli plakát.

Z těch nejpovedenějších prací vybrala porota složená z učitelů matematiky, informatiky a angličtiny ve školním kole reprezentanty do kola národního. V kategorii pro nižší gymnázium byl zvolen plakát Anety Silvestrové, Kláry Kloosové a Elišky Rosické, do kategorie středních škol jsme vybrali práci Terezy Patlejchové a Terezy Šrankové z C2B.

Tato volba se ukázala jako šťastná a právě jejich plakát s názvem Změny v českém jídelníčku za 25 let obsadil v konkurenci z celé republiky skvělé druhé místo a postup do mezinárodního kola, které se letos bude konat v Maroku, jim tak utekl jen těsně.

Věcné ceny obdržely vítězky z rukou předsedkyně ČSÚ a zástupkyně vedoucího katedry statistiky a pravděpodobnosti VŠE v Praze přímo v budově Českého statistického úřadu v Praze při slavnostní vernisáži vítězných plakátů.

Děvčatům děkujeme a gratulujeme.

Vám ostatním aspoň dáme šanci něco zajímavého se z jejich a dalších zdařilých plakátů ze školního kola dozvědět.

Jiří Kopecký

 

Publikováno v kategorii Různé.