Aprika 2022

V neděli ráno jsme se vydali na dlouhou cestu do Itálie do města Aprica. I přes dopravní potíže jsme se v pořádku dostali na hotel, kde nás uvítala hotelová služba s lahodnou večeří.

Pondělní ráno jsme zahájili snídaní v podobě švédských stolů. V již rozdělených týmech se naše gymnázium přesunulo na sjezdovky. Chvíli některým z nás trvalo se rozjezdit, ale vše jsme nakonec hravě zvládli. Úžasný pohled na Alpy nás velice uchvátil. V poledne se naše týmy uchýlily do restaurace v lyžařském středisku, kde se většina z nás občerstvila pizzou. Po obědové pauze jsme se vrátili zpět na sjezdovky. Lyžovali jsme až do pozdních odpoledních hodin.

Celý týden nám počasí přálo. Obloha byla azurově modrá bez jediného mraku. Italské Alpy jsou skvěle upravované pro lyžaře i snowboardisty a na ledovou plotnu zde jen tak nenarazíte. Můžete lyžovat na dlouhých i kratších, jednodušších i náročnějších sjezdovkách a pozorovat u toho překrásné výhledy.

Během třetího dne jsme měli možnost využít odpoledne dle svých představ. Někteří šli nakoupit do obchodů, jíní se jen projít do města a zbytek odpočíval na hotelu. Součástí večerního programu byla GJO Partička ve společenské místnosti. 

Někdo se naučil lyžovat, jiní zlepšili oblouky, postoj těla, motoriku a spoustu užitečných věcí. Nemohl chybět ani snowboardový tým, který tvořil elitu lyžařského výcviku.

Po krásně stráveném týdnu v Itálii se musíme vrátit do našich školních životů plných učení a přípravou na testy.

Díky lyžařskému pobytu jsme se všichni více spřátelili, užili si spoustu legrace a vytvořili spoustu krásných vzpomínek, na které jen tak nezapomeneme.

Michaela Pazderová, Františka Vlachá a Matěj Novák (C1A)

Publikováno v kategorii Tělesná výchova.