Chlapecký pěvecký sbor Bonifantes na GJO

Koncert se koná ve středu 7. 6. 2023 od 14:25 v aule školy.

Chlapecký sbor BONIFANTES

byl založen sbormistrem Janem Míškem v roce 1999 v Pardubicích. Sbor se díky profesionálnímu vedení velmi rychle zařadil mezi špičková sborová tělesa evropského formátu. Jako přirozený důsledek rozvíjející se činnosti sboru vznikla v roce 2010 Základní umělecká škola BONIFANTES, jejímž hlavním cílem je příprava žáků pro úspěšnou činnost v koncertních skupinách sboru.
Mezi dosaženými úspěchy, je zatím několik koncertních turné po Evropě i v zámoří a výkony v operách a filmech. Sbor se pravidelně účastní mezinárodních soutěží, je zván na prestižní mezinárodní festivaly, včetně Smetanovy Litomyšle a spolupracuje s českými orchestry. Mezi množstvím nahrávek, které sbor natočil je i několik světových premiér.
Uměleckým vedoucím chlapeckého sboru Bonifantes je jeho zakladatel Jan Míšek.

Bonifanti za sebou mají již přes 500 koncertů v Evropě, Americe i Asii (Velká Británie, Francie, Rakousko, Belgie, Holandsko, Španělsko, Itálie, Dánsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Slovensko, Japonsko, Thajsko a USA), výkony v operách (např. G. Bizet – Carmen, G. Puccini – Tosca, G. Rossini – Lazebník sevillský) a filmech (Napoleon). Sbor pravidelně spolupracuje s českými orchestry. V roce 2016 si chlapecký sbor Bonifantes zazpíval i s proslulým tenoristou José Carrerasem.

Publikováno v kategorii Různé.