Den otevřených dveří

K prvnímu prosincovému víkendu patří už neodmyslitelně Den otevřených dveří na GJO. Letos vůbec poprvé jsem se zúčastnil nikoliv v roli studenta, ale absolventa. Ano, být po 7 měsících zpátky na gymplu se může zdát být poněkud traumatizujícím, obzvlášť pro vysokoškoláka zvyklého vstávat nejdříve v 10 dopoledne. Na druhou stranu je vždy milé vidět známé tváře a užít si atmosféru školy, a to pak člověk i to vstávání na osmou zvládne.

Letos se vedení týmu průvodců ujala Irča Coufalová z V5A a já musím říct, že jsem nemohl mít lepšího nástupce. Průvodci z řad studentů byli skvělí jako vždy. Vždy mě těší, když slyším, že rodiče a uchazeči oceňují, že je po škole provází přímo studenti, mohou se na cokoliv zeptat a dostanou vždy upřímný pohled. Navíc se pozná, že všichni průvodci se účastní zcela dobrovolně, bez jakékoliv vedlejší motivace.

Kromě prohlídky celé školy se letos představil GJO Band, kapela složená ze studentů a absolventů GJO, a také kroužek fyziků pod vedením pana Černohorského. Věřím, že Den otevřených dveří opět přesvědčil všechny, co váhali, zda si vybrat právě naše gymnázium, a jsem přesvědčen, že i letos se všechny třídy podaří naplnit talentovanými studenty a GJO si nadále udrží svou dobrou pověst.

 

Martin Kostelecký
absolvent GJO 2017

Publikováno v kategorii Informace vedení školy a označeno .