Férová snídaně

pátek 11. 5. 2018 (7:00 – 8:00 hod.) bychom rádi v prostorech školní jídelny uspořádali první, zatím neoficiální, férovou snídani.

Srdečně zváni jsou všichni, kteří chtějí společně posnídat a diskutovat nad tématem fair trade a plýtvání jídla. Zváni jsou i rodiče. Prosím zájemce o tuto akci, aby se do pátku dne 4. 5. 2018 přihlásili u Mgr. Štěpánky Králové (osobně nebo na e-mail: stepanka.kralova@gymkh.eu). Kapacita je omezená.

Férová snídaně je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě. V roce 2017 snídalo 7800 lidí na 164 místech republiky!

Fair trade dává pěstitelům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Zemědělci dostávají za své kakao nebo kávu spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich výrobky nejsou zatíženy dětskou prací.

Vítány jsou potraviny vlastní produkce z místních nebo faitradových surovin (marmeláda, buchta apod.). Na místě bude k dispozici káva, čaj, chléb, máslo, lívance a vajíčka – sponzorsky hradí Nadační fond Gymnázia Kutná Hora. Hrníček na pití si přineste vlastní.

https://www.ferovasnidane.cz/

 

Publikováno v kategorii Různé.