Grandfinále <Tour de App> 2024

Naši studenti z třídy V7A se úspěšně probojovali do výběru nejlepších středoškolských týmů z celé republiky. Ve finále <Tour de App> konaném na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně se týmy během třídenní výzvy s prvky hackatonu snažily vytvořit a „prodat“ komplexní webovou aplikaci podle požadavků klienta s využitím AI.
Soutěž není pouze testem programátorských dovedností, ale klade důraz na schopnost řízení projektu a efektivní komunikaci s klienty během celého procesu.

V náročné výzvě porovnali Marko Pekárek, Tomáš Havránek a František Drahota se soupeři svou flexibilitu, kreativitu a schopnost týmové spolupráce. Přestože výsledek v nabité konkurenci nestačil na stupně vítězů, zdatně konkurovali nejlepším týmům a reprezentovali naši školu na vysoké úrovni.

Díky svému odhodlání v průběhu všech kol soutěže měli možnost rozšířit své znalosti o profesionálním vývoji aplikací a načerpat nové zkušenosti mentorskou podporou odborníků z praxe, startupových investorů a manažerů technologických firem.

Publikováno v kategorii Informatika.