Letošní HISTORIÁDA

25. a 26. dubna proběhl v Teplicích dvaadvacátý ročník Historiády. Že nevíte, o co jde? Je to soutěž čtyřčlenných školních týmů. Podmínkou je, aby v týmu byl z každého ročníku jeden student. Naši školu reprezentovali Jindra Alka, Jáchym Vaněk, Viky Kolmanová a Anička Pajerová a vedli si skvěle. Ale o tom později.

A v čem že se soutěžilo? Protokol s pětadvaceti úkoly od pravěku po 20. století. byl jen jednou z disciplín. Kromě toho jsme sestavovali myšlenkové mapy, poznávali poslepu historické materiály, tvořili titulky k historickým událostem a poznávali erby a šlechtická sídla s pomocí AI. Účastníci navštívili barokní skvost – klášter v Oseku, duchcovský zámek s knihovnou, kde působil Casanova a románskou síň s hrobkou královny Judity. To je ta, co je po ní pojmenovaný pražský most.

Na závěr malá ochutnávka. Kdo by mohl být autorem tohoto výroku bez záruky?

Prima. Uděláme si výlet. Máme červen, bude pěkně. Žofinku vezmem s sebou, ať si trochu odpočine. Tady ji furt sekýrujou, tam bude konečně vedle mě jako pravá dáma. Projedem se po městě, ukážeme dobrou vůli, večer se s důstojníky napijeme a bude to.“

Náš tým skončil na čtvrtém místě. Gratuluji.

Ivan B a u e r

Publikováno v kategorii Různé.