Lyžák 2021

V ranních nedělních hodinách jsme se rozespalí setkali u autobusů a vyrazili směr Itálie. Cesta do Aprici byla dlouhá a náročná, ale stejně jsme si ji s pomocí hudby užili.

Lyžařský výcvik začal v pondělí po snídani a my jsme se moc těšili, až vyzkoušíme místní sjezdovky. Byli jsme rozděleni do družstev a užívali si první den lyžování. Na oběd se většina z nás stavovala v restauraci na sjezdovce, kde jsme se posilnili například pizzou nebo jinou dobrotou. Počasí nám celý týden přálo, takže jsme mohli být pořád na svahu a lyžovat. Sjezdovky jsou v Aprice velké, dlouhé a krásně upravované. Ledových ploch tam bylo minimum a něco jako fronta na lanovku vůbec neexistovalo. Z lanovek i ze svahů byl úžasný výhled na sluncem zalité italské i švýcarské Alpy.

Ve středu odpoledne, kdy je kritický den, byl na čase odpočinek, který každý využil po svém. Někdo si dal šlofíka a odpočíval, další se šli projít do města, nakoupit dárečky a dobroty, někteří šli na procházku a zbytek si povídal na pokojích.

Na večeře jsme se scházeli v jídelně, kde se o nás paní zaměstnankyně moc hezky staraly. Celé tamější stravování bylo velmi dobré, mělo jen jednu vadu – nikdo z nás už nechce hranolky ani vidět. Po večeři jsme měli schůzky, kde jsme si řekli, co a jak. Následoval náš oblíbený volný program až do večera. Byla to část kurzu, co nás strašně moc bavila. Konečně jsme se seznámili jako celý ročník, užili si spoustu zábavy a našli si nové přátele. Scházeli jsme se na pokojích, poslouchali písničky, hráli stolní hry a ping-pong, společně jsme se moc nasmáli a užili si spoustu legrace. Před odjezdem někteří nakoupili italské dobroty a v pátek odpoledne jsme vyjeli směr domov. Cesta byla opět dlouhá, ale většinu z ní jsme prospali a v sobotu ráno jsme všichni v pořádku dorazili do Kutné Hory.

Lyžařský výcvik byl opravdu povedený – několik z nás se naučilo během pár dní skvěle lyžovat, další zlepšili svůj styl jízdy, přibylo několik nových snowboarďáků a ti zdatnější si vyzkoušeli i nějaké skoky a triky. Lyžařský kurz se moc podařil, moc jsme si ho užili a Apricu jsme si zamilovali.

Karolína Vilímová a Marie Rejzková (C2A)

Publikováno v kategorii Tělesná výchova.