Lyžařský kurz Aprica

7. ledna se vydaly třídy C1B, C1A a V5A spolu s kutnohorskou průmyslovkou do Itálie, konkrétně do města Aprica, které každoročně oplývá sněhovou přikrývkou. Ani my jsme si nemohli nechat ujít krásu italské přírody a třpytící se sníh.

Dlouhá a únavná cesta nás zavedla do hotelu Roma, kde jsme začali večeří. Druhý den jsme už stáli na lyžích nebo na snowboardu, někdo jako začátečník a někdo jako pomalu připravený na závody. I přes počáteční příznivé počasí, kdy nebe bylo čisté a bez mráčku, jsme se setkali i s hustou mlhou, která nám lyžování trochu zkrátila.

V polovině kurzu, ve středu, se lyžovalo pouze dopoledne. Odpoledne nás čekal program nabitý stmelujícími aktivitami. Dostali jsme za úkol vytvořit originální sochu ze sněhu. Součástí muselo být i poutavé představení sochy. Přes všechnu kreativitu tříd nakonec zvítězila třída C1A, která zaujala především svou prezentací. Jako další přišla na řadu všemi známá hra partička. Každá třída si den předem vybrala hru. Pracovali jsme na průběhu představení a někdy bylo potřeba i menších rekvizit. C1B si připravila tradiční čelovku, V5A hru párty a C1A detektor lži. U večerní zábavy jsme se pobavili a po vyčerpávajícím čase stráveném na sjezdovkách i odpočinuli.

Poslední dny kurzu bylo nebe zase blankytné. Lepší zakončení jsme si ani nemohli přát. Svítilo sluníčko a každou cestu po svahu jsme si užívali. Za týden jsme se naučili spoustu nových dovedností i technik. A každý, kdo začínal od nuly, už poslední den hrdě sjížděl kopec.

Celý týden byl pro nás velkým zážitkem, který utekl na lusknutí prstů. Našli jsme si přátelé v nových třídách a poznali se navzájem. Někteří z nás objevili značné nadání v umění a někteří zjistili, že jsou mistři improvizace a přirození baviči. Kdybychom mohli, kurz bychom si zopakovali. Proto moc děkujeme všem učitelům, kteří se nás pokoušeli krotit na svahu. Děkujeme za vydařený zájezd a těšíme se na další akce a vyjížďky do zahraničí.

Nella Hlebová, C1B

Publikováno v kategorii Různé.