Naše gymnázium má nejlepší florbalisty v okrese!

 

Ve čtvrtek 15. 12. se studenti z vyššího gymnázia vydali na okresní finále ve florbale středních škol konané v Čáslavi. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin, obě obsahovaly čtyři týmy. Na naše borce čekali soupeři z Gymnázia Čáslav, SOU Čáslav a SPŠ Čáslav.

 

První zápas dokázali studenti GJO ovládnout 4:0, druhý dokonce 8:0 a před posledním zápasem s SPŠ Čáslav mohli po výhře postoupit z prvního místa své skupiny. Třetím suverénním výkonem ve skupině (3:0) ovládli studenti našeho gymnázia svou skupinu a postoupili z prvního místa přímo do semifinále tohoto turnaje. V něm je čekal nepříjemný soupeř, SOU dopravní Čáslav, které postoupilo ze zrádného čtvrtfinále. Dvěma rychlými brankami si tým GJO zajistil zápasovou pohodu a další jasnou výhrou 6:0 postoupil do finále. Do něj došli dva vítězové základních skupin, GJO a SPŠ Kutná Hora. Do vedení šlo GJO, když se po hezké kombinaci prosadil Plašil. Když pět minut před koncem zvýšil Smitka na 2:0, vypadalo to už pro naše studenty velmi dobře. Minutu před koncem však ještě Brunclík poprvé v celém turnaji inkasoval a závěr zápasu tak byl velmi dramatický. Hráči GJO však zkušeně drželi míč až do závěrečné sirény a mohli se tak radovat ze zasloužené výhry.

SKUPINA A

GJO – Gymnázium Čáslav 4:0

GJO – SOU Čáslav 8:0

GJO – SPŠ Čáslav 3:0

SEMIFINÁLE

SOU dopravní Čáslav 6:0

FINÁLE

GJO – SPŠ Kutná Hora 2:1

Soupiska GJO

Brunclík Adam (C1A) – Plíhal Ondřej (C1A), Vokřál Jiří, Grauer Pavel (C3A) – Smitka Martin (C2B), Plašil Vítek, Kratochvíl Roman (C3B), Vocl Martin (C4B)

 

Publikováno v kategorii Různé a označeno .