Ortenálie 2024

Ortenálie 2024

Doslova divadelním maratonem se staly letošní Ortenálie. Od 16:00 do 21:45 hod. pohltilo dramatické umění našich studentů všechny přítomné diváky v sále. Energii jim dodával nejen kulturní zážitek, ale i občerstvení zajištěné studenty a jejich třídními učiteli, které bylo podáváno mezi představeními.

Prvním divadlem v podání primy byl příběh na motivy stejnojmenné knihy Astrid Lindgrenové Ronja, dcera loupežníka o přátelství a rodinných vztazích. Netradičně pojatá dramatizace, jejíž součástí bylo hned několik Ronj a Birků, uchvátila svou lyričností podbarvenou hudebním doprovodem.

Moudrá a vtipná rozhodnutí soudce Ooky nás zavedla do země vycházejícího slunce. Studenti sekundy se stali obyvateli středověkého města a svými hereckými výkony dodali příběhu japonskou atmosféru.

Inovativní zpracování klasické pohádky Šípková Růženka upoutalo pozornost diváků. Jistě i proto, že na několika místech této hry byla vyžadována jejich spolupráce. Vtipné narážky a dvojsmysly byly příjemným bonusem.

Biblický příběh o útěku Židů z Egypta a jejich strádání v podání kvarty byl plný skvělého tance a zpěvu. A tím se stal „malým muzikálem“ našich Ortenálií.

Příběh Chanele Drumerové Holka z Roztoky, který zpracovává životní příběh židovské dívky z Podkarpatské Rusi během 2. světové války, dojal nejednoho diváka. Členové DramaŤáku se stali nejenom herci, ale společně se svými učitelkami i tvůrci scénáře.

Kompletní fotogalerie ze všech představeních najdete zde:

Holka z Roztoky: https://eu.zonerama.com/GJOKH/Album/11576906

Putování pouští:https://eu.zonerama.com/GJOKH/Album/11576886

Šípková Růženka:https://eu.zonerama.com/GJOKH/Album/11576875

Příběhy soudce Ooky:https://eu.zonerama.com/GJOKH/Album/11576857

Ronja, dcera loupežníka:https://eu.zonerama.com/GJOKH/Album/11576844

Publikováno v kategorii Různé.