Robotiáda

Dne 8. 2. 2019 se naše škola zúčastnila již druhým rokem mezinárodní soutěže v programování robotů, která se konala v Brně ve VIDA! science centru.

Naši školu reprezentovaly dva týmy složené ze studentů Lukáš Havelka, Martin Anděl, Nicolas Jackovič z C2A a Veronika Judytková z V6A, pod dohledem pana učitele Kopeckého.

Na místě se sešlo 160 týmů, celkem zde bylo přes 650 účastníků, i tak ale soutěž probíhala hladce a nebyly žádné časové potíže. Hned po zápisu jsme si mohli sednout ke stolu určenému pro Kutnou Horu (za kterou jelo pouze naše gymnázium) a doladit své programy pro roboty. Ačkoli jsme se na soutěž připravovali dva týdny dopředu, roboty jsme programovali do poslední chvíle.

Soutěžili jsme v disciplínách čára (robot musí projet po černé čáře stanovenou trasu), sprint (robot musí ujet rovně 10 metrů a včas zastavit) a autonomní medvěd (robot musí „zachránit“ medvěda z dráhy a dovézt ho zpět na start bez ovládání člověkem). Každá disciplína se jela třikrát a mezi každým pokusem bylo dost času na vylepšení robota na další pokus.

Bohužel jsme se neumístili ani v jedné disciplíně, avšak naučili jsme se spoustu novým věcem v rámci robotiky a programování. A taky trochu té trpělivosti a snahy. Navíc nám byl celou dobu podporou pan učitel Kopecký, který nám pomáhal a umožnil nám na Robotiádu jet, za což mu moc děkujeme.

I přes malé zklamání jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit, a doufáme, že se žáci naši školy zúčastní i v příštím roce. Rozhodně však doporučujeme se připravovat co nejdéle a nejlépe, aby se na místě jen doladilo pár věci a mohlo se jet. A hlavně se moc nestresovat, to je vždy důležité.

Judytková Veronika (V6A) a Havelka Lukáš (C2A)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publikováno v kategorii Informatika.