Výměnný pobyt Rathenow 2023/2024

Ve dnech od 15. do 20. října jsme se (žáci sexty a druhých ročníků) zapojili do výměnného pobytu se studenty z německého Jahngymnasium v Rathenow. Na naše německé protějšky jsme byli velice zvědaví, protože jsme si je vybrali jen podle jména, takže jistá nervozita byla na místě.

Studenti dorazili v neděli 15.10. před školu, přivítali jsme se a poté si každý svého Němce odvezl domů. Tam jsme je seznámili se svými rodinami a strávili první pohodový večer.
V pondělí se nechali provést po škole a absolvovali s námi rychlokurz češtiny. Ten jsme završili česko-německým rozhovorem, přičemž Němci mluvili česky a Češi zase německy. Po obědě naše německé protějšky čekala první prohlídka Kutné Hory.
V úterý se naši Němci vydali do Prahy, kde si prohlédli památky a dozvěděli se něco o historii města.
Další den je čekal nabitý program v Kutné Hoře, navštívili katedrálu v Sedlci, Kostnici a svůj den zakončili kde jinde než v kutnohorských dolech. Večer nás čekala společná večeře v restauraci, a tu jsme si všichni náramně užili.
Čtvrtek byl den, na který jsme se těšili nejvíc. Měli jsme celý den společný program, a to výlet do Prahy. V Praze jsme měli volno, které jsme mohli využít, jak jsme chtěli. Někteří navštívili Petřínskou rozhlednu a jiní objevovali krásná zákoutí Prahy.
Po návratu domů čekalo naše německé studenty už jen balení a v pátek ráno se vydali zpět do Rathenow.
A my už se nemůžeme dočkat výpravy do Německa, která nás čeká v červnu.

Nela Machková, V6A

Publikováno v kategorii Různé.