Chorvatsko – Biograd na Moru

Od 16. 6. do 25. 6. se třídy C3B a V7A zúčastnily sportovně turistického kurzu v Biogradu na Moru. Každá z nich viděla svůj pobyt trochu jiným pohledem. Oba jsou zajímavé.

C3B

Náš kmen Le drp! Vlastně…

Trochu předbíhám, já vím. Tak začneme třeba v pátek ve čtyři, kdy jsme si dali kufry do úložného prostoru, zamávali rodičům a povinnostem a odfrčeli směrem Biograd na Moru. No co si budeme povídat, název našeho kurzu zprvu mluvil sám za sebe. Kdo přežije? Rozhodně ne ti, kteří půjdou znovu do obchodu v pravé poledne přes celé město. Pak taky ne ti, kteří si nechají svá zavazadla na plácku bez dozoru, a už se úplně můžete rozloučit s těmi, kteří očekávali prostorné chatky. Ale jak se říká, vše špatné je pro něco dobré a my tento výlet brali jako výlet výletů, cestu ke spojení bez chatu. Ale teď už není času nazbyt a já začínám. Jak nám bylo? Krásně! První den jsme vymysleli název našeho kmenu – Le drp, vlajku a dokonce i písničku – tu ovšem nemůžeme připsat pouze C3B (v úryvku uvidíte sami). No a pak jsme se do přežívání hned pustili. Hra za hrou, prohra za prohrou. Díky tomu jsme se ale naučili oceňovat všechny výhry a nehodlali se nikdy vzdát. A když jsme na konci týdne naprosto rozdrtili druhý kmen ve štafetě na paddleboardu, málem jsme si vykřičeli plíce při touze zvítězit. Přece to v nás bylo. Do všeho jsme vždy šli na plno a v pátek nás už výsledek celého snažení nerozhodil, všichni jsme byli svým způsobem vítězové. Všichni přežili, všichni jsme se něco naučili a věděli jsme, že si odtamtud můžeme odvézt mnohem víc, než pár lichotivých bodů. Třeba vzpomínky na delfíny a vlající vlasy mořským vánkem, matematické ranní rozcvičky anebo večerní procházky po promenádě ozářené zapadajícím sluncem. Dále také náramky s korálky, dobroty z pekárny a kmenové říkačky. Nesmím vynechat koloběžky, výšlapy s nimi na vyhlídky a pak ten úžasný pocit, když jsme se řítili městem zpět do kempu. Jako další schvalujeme místní zmrzky, mušličky a ryby, se kterými náš vztah nepostoupil dál než za pozdrav v moři. Petanque na pláži, vyjížďka na lodi a vzpomínáte taky pořád, jak se slunce přes poledne rozzáří? 

Biograd přišel v ten správný čas, tak jak věci chodit mají. Nemohli jsme se dočkat a teď už sedíme v autobuse zpět se zalíbením v novém kraji. 

Tak pá, Chorvatsko! Bude se nám stýskat.

V7A

Sport, moře a především zábava. To vše provázelo sportovní zájezd kterého se účastnila téměř celá třída V7A. Ihned po zahájení kurzu v sobotu 17. 6. se denní aktivity nesly v duchu přátelského soupeření mezi týmy Unwanted a Le drp a vyvrcholily finálním vyhlášením vítězů. Kdo se jím stal?

Celý kemp byl prosycen vůní borovic a slaného mořského vzduchu. Malé obytné domky byly rozesety mezi štěrkové cesty, které se klikatily napříč celým kempem. Když se člověk správně zaposlouchal, mohl z nich slyšet příboj nedalekého moře. Parné dny strávené u moře se střídaly s chladnými noci plné hlasité zábavy a smíchu, a jak se zdálo nikoho netrápil přísný ranní budíček.

Všichni účastníci kurzu očekávali týden naplněný sportem a radovánkami ve vodě. Petra Vandasová, organizátorka kurzu, se ujistila, že byla tato očekávání naplněna. Dopolední míčové hry jako volejbal, spikeball nebo ringo byly odpoledne vyměněny za soutěže ve vodě, včetně vodního póla nebo závodech na paddleboardech. K ozvláštnění týdenního programu sloužily výlety na koloběžkách, které nás zavedly na rozhlednu nebo do přístavů. I přes vydatné horko a neutuchající slunce, které nás provázelo celý týden, se všichni do her položili plnou vervou.

Ale i přes snaživou píli obou týmů, vítěz může být jenom jeden. A po velmi těsném bodovém rozdílu se jím stal tým Unwanted. A co si o výletů myslí jeden z účastníků? „Byla to dobrá pohoda. Tak akorát sportu, dobrá pekárna, hezké výlety na koloběžkách a na lodi, pěkné počasí, dostatek volného času, fajn učitelé, hezké okolí… hezké to bylo prostě. Tak nějak všechno.“ říká člen týmu Unwanted.

Písničky

Publikováno v kategorii Různé.