Filmový kroužek vítá nové zájemce!

Od letošního února se na naší škole každé pondělí schází skupina nadšenců pro tvorbu filmu.

Vzhledem k tomu, že účast není tak valná, bych Vás chtěl několika málo slovy pro tuto volnočasovou aktivitu nadchnout.
Kroužek pro tvorbu filmu se schází každé pondělí od 16:00 do cca 19:00. Výuka se dělí na dvě části. První je teoretická část, kde se učíme filmům porozumět, umět je analyzovat ale i objevit taje jejich zákulisí. Druhá část obsahuje výuku zacházení s kamerovým vybavením, učíme se zde nejen natáčet, ale zároveň i osvětlovat, nahrávat zvuk, tvořit kompozice a režírovat. Mezi členy této skupiny patří i náš pan ředitel Slavíček, který je na tom pro jednou stejně jako my a slouží jako výborný subjekt k našemu natáčení.
Kroužek není pouze aktivita na zahánění nudy, ale je to plnohodnotná příprava ke studiu na vysoké škole. Získáte zde základy tvorby filmu, teorie a cenné zkušenosti, které zvýší Vaší šanci pro přijetí na VŠ.
Bezpochyby bych tuto aktivitu doporučil studentům, kteří do budoucna uvažují o studiu filmu ale zároveň i pro ty, kteří uvažují nad žurnalistikou, nebo jakýmkoli oborem spojeným se zprostředkováním informací.
Dalším a posledním lákadlem, je nabídka letní brigády pro TV Čáslav, kde budete moct uplatnit své znalosti, získat zkušenosti a rady od profesionálů a možná si i přivydělat.
Děkuji za Vaši pozornost a těšíme se na Vás.

Jakub Hayne, V7A

Publikováno v kategorii Různé.